عکس های ترانه علیدوستی بازیگر محبوب سریال شهرزاد

0
9906
Loading...

ترانه علیدوستی در 22 دی ماه 1362 در تهران به دنیا آمد. ترانه فرزند حمید علیدوستی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران و از مربیان کنونی فوتبال میباشد. دارای مدرک بازیگری دیپلم عکاسی است و دوره بازیگری را در کلاسهای آزاد بازیگری زیر نظر حسین محجوب، امین تارخ، آتیلا پسیانی و مهدی فتحی گذرانده است. در کودکی به بازیگری علاقه نداشت. اما به سینما رفتن علاقه مند بود و فیلم زیاد می دید. ترانه علیدوستی ازدواج کرده و یک دختر به نام حنا دارد.

اولین حضورش در سینما سال 80 و با بازی در فیلم سینمایی ” من ترانه 15 سال دارم ” بود. حبیب رضایی برای انتخاب این نقش از بیش از 600 نفر تست گرفت و از بین همه آنها، ترانه پذیرفته شد.  احساساتی است و ترجیح می دهد کاری را که انجام میدهد با احساساتش در ارتباط باشد. یکی از دلمشغولی هایش داستان نویسی است و چند تا از قصه هایش در نشریات چاپ شده است. بسیار اهل ریسک کردن است.

دو سال هم در هنرستان موسیقی درس خواند و با پگاه آهنگرانی همکلاس بود. کلارینت، ساز تخصصی اش بود و به عنوان ساز دوم پیانو می زد. در دوران مدرسه بچه درس خوان و زرنگی بود . همیشه به دنبال پویا نمایی و تحرک است.

با اولین فیلم دوران زندگی اش خوش درخشید و موفق شد در کمتر از یک ماه چند جایزه مطرح سینمایی به خود اختصاص دهد:
– سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیستمین جشنواره فیلم فجر.
بهترین بازیگر زن از پنجاه و پنجمین جشنواره ی فیلم لوکارنو (سوئیس).
– برگزیده منتقدان به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن.
– برگزیده جشنواره فیلم آبادان.

با بازی در دومین فیلمش ̎شهر زیبا ̎ ثابت کرد که دارای استعداد فوق العاده ای است در بازیگری. او یکی از چهره های شاخص سینمای آینده ایران خواهد بود.

Loading...

معروف ترین آثار ترانه علیدوستی:

– من، ترانه 15 سال دارم (رسول صدرعاملی، 1380)
– شهر زیبا (اصغر فرهادی، 1382)
– چهارشنبه سوری (اصغر فرهادی، 1384)

در ادامه عکسهای جدید ترانه علیدوستی بازیگر محبوب سریال شهرزاد

Loading...

جواب دهید

نظر دهید
نام خود را وارد کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.